Wstęp do Ajurwedy – sposoby na równowagę i zdrowie

Wstęp do Ajurwedy – sposoby na równowagę i zdrowie

10 lipca, piątek, godz. 18:30 – 21:00, Nieboskłon, ul. Kossaka 10/3 https://niebosklon.com/

CO TO JEST AJURWEDA?

Ajurweda (ajur = ‘życie’, weda = ‘wiedza’) wywodzi się z Indii i stanowi spójny system obejmujący medycynę naturalną oraz filozofię i styl życia. Według głównych założeń ajurwedy człowiek stanowi istotę złożoną z ciała, umysłu i ducha. Warunkiem niezbędnym do utrzymania zdrowia jest równowaga wszystkich trzech aspektów naszej natury. Ajurweda, w procesie profilaktyki oraz leczenia stosuje: indywidualnie dobraną dietę, zioła, terapie naturalne, jogę, psychologię ajurwedyjską.

Ajurweda, choć powstała w starożytnych Indiach, jest systemem niezwykle uniwersalnym. Postrzega jednostkę ludzką jako wyjątkową i niepowtarzalną, a ajurwedyjskie metody profilaktyki i leczenia są indywidualnie dobierane do unikalnego typu konstytucyjnego danej osoby.

DLA KOGO JEST TEN WARSZTAT?

Warsztat ”Wstęp do Ajurwedy” kierowany jest do każdego, kto pragnie zapoznać się z głównymi założeniami ajurwedy, chciałby zgłębić swoją konstytucję ajurwedyjską, lepiej zrozumieć funkcjonowanie swojego ciała i umysłu oraz poznać sposoby wspierające zdrowe życie.

CO W PROGRAMIE?

● główne założenia ajurwedy: koncepcja pięciu żywiołów, dosze, indywidualna konstytucja ajurwedyjska ( dowiemy się, co brać pod uwagę, by ją określić oraz jaka jest zależność między typami konstytucyjnymi a tendencjami do odczuwania poszczególnych emocji).

Według ajurwedy wiele dolegliwości i chorób ma swoje źródło w presji, stresie i negatywnych emocjach. Świadomość tego, jaki jest nasz typ konstytucyjny oraz nasze skłonności chorobowe i emocjonalne, pozwalają na dokonywanie lepszych wyborów i efektywniejsze balansowanie stresu, a tym samym podnoszenie jakości codziennego życia.

● zasady ajurwedyjskiego stylu życia i profilaktyki: organizacja dnia, dowiemy się ile i w jakich godzinach spać, o jakiej porze najlepiej medytować, praktykować jogę, planować, podejmować decyzje. W jaki sposób i jakim olejem zrobić sobie automasaż ciała.

● podstawy odżywiania: zalecana wielkość i pora posiłków, czy spożywać surowe czy gotowane? Produkty, jakich nie należy ze sobą łączyć na talerzu, pokarmy polecane i odradzane dla poszczególnych typów konstytucyjnych.

● oleje, zioła i przyprawy dla poszczególnych typów konstytucyjnych: oleje do masażu i w kuchni, zioła ajurwedyjskie dla układu nerwowego, wspomagające trawienie i odporność, stosowanie przypraw i ich pomoc w przypadku wybranych dolegliwości.

CENA I ZAPISY:

Koszt: 130 zł

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 70 zł (numer konta zostanie podany drogą mailową).

Proszę o wcześniejszy kontakt w celu potwierdzenia wolnego miejsca: [email protected]

O PROWADZĄCEJ:

Nazywam się Justyna Szydło. Jestem konsultantką i terapeutką ajurwedy, nauczycielką jogi. Wykonuję masaże ajurwedyjskie, masaż tybetański ‘Kunye’ oraz masaż prenatalny. Ajurweda stała się moim sposobem na lepsze zrozumienie świata, ludzi oraz głębsze poznanie samej siebie.

Moja przygoda z ajurwedą rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy podczas pobytu w Indiach zgłębiałam tajniki najstarszej naturalnej medycyny na świecie. W klinice Shivani Ayurveda, położonej w himalajskiej Dharamsali, uzyskałam dyplom z zakresu masaży ajurwedyjskich oraz odżywiania i diagnostyki ajurwedyjskiej. Posiadłszy sztukę wykonywania uzdrawiającego masażu, wróciłam do Europy nie tylko wyposażona w drogocenną wiedzę, ale także, dzięki ajurwedyjskim terapiom i diecie, zdrowsza oraz spokojniejsza.

Po powrocie do Polski uzyskałam dyplom masażu i akupresury w Ośrodku Edukacyjnym ‘Zdrowie i Uroda’ w Krakowie oraz współpracowałam z krakowskim centrum ajurwedy ‘Body Time’, a w późniejszym czasie między innymi z ‘Marx Ayurveda’ oraz ‘The Ayurvedic Clinic’ w Londynie.

Moją pasją jest inspirowanie i wspieranie kobiet poprzez ajurwedę, jogę oraz masaż. Czuję się spełniona pracując z niesamowitą i dynamiczną kobiecą energią, inspirując kobiety na każdym etapie ich życia, szczególnie w okresie ciąży i macierzyństwa. Jestem mamą 3 letniej Dobrawy.

Obecnie kontynuuję zgłębianie Ajurwedy u mojej głównej nauczycielki, dr Shivani Sood z Shivani Ayurveda.
Zapraszam www.matrika.pl