O mnie

  Dr. Robert E. Svoboda napisał w swojej książce “Ayurveda for women”, że “najważniejszą relacją, jaką kobieta posiada w życiu jest ta, którą nawiązuje ona sama ze sobą”. Pamiętam jakie wrażenie zrobił na mnie ten fragment, kiedy po raz pierwszy czytałam fascynującą książkę Svobody 12 lat temu. Ajurweda inspiruje mnie do tego, by wciąż pogłębiać tę najważniejszą spośród relacji oraz wspierać w tym inne Kobiety.

  Nazywam się Justyna Szydło. Od ponad dekady Ajurweda jest moim sposobem na lepsze zrozumienie świata, ludzi oraz głębsze poznanie samej siebie. 

  Jestem terapeutką Ajurwedy, jogi Hormonalnej i naturopatką w trakcie szkolenia. Moją pasją jest inspirowanie i wspieranie kobiet poprzez naturalne metody troski o zdrowie. Wspomagam w przypadku zaburzeń hormonalnych, pomagam obniżyć poziom stresu w codziennym życiu oraz asystuję kobietom w ciąży, po porodzie i w okresie wczesnego macierzyństwa. Przede wszystkim jednak wspieram Kobiety w umacnianiu przez nie relacji ze sobą, z innymi, z Wszechświatem. Działam w duchu Ajurwedy i Jogi.

    Oferuję konsultacje ajurwedyjskie, ajurwedyjski coaching, sesje jogi hormonalnej i prenatalnej, masaże. 

  Moja pasja związana z kulturą, filozofią i medycyną Indii sięga okresu, kiedy studiowałam filologię indyjską w Krakowie.  Najpierw była teoria. Później, w 2007 roku, podczas mojego pierwszego pobytu w Indiach, przyszedł czas na praktykę. W himalajskich aśramach stawiałam pierwsze kroki na macie. Kolejne lata to moja praktyka własna oraz zgłębianie literatury z zakresu filozofii jogi i ajurwedy.

∞  W 2010 roku wróciłam do Indii, by się kształcić w kierunku Ajurwedy i Jogi. Przy okazji zakochałam się w małym miasteczku położonym w Himalajach – Dharamsali – stolicy Tybetańczyków na uchodźctwie, domu Dalajlamy oraz moich głównych  nauczycieli Ajurwedy: dr Shivani Sood i dr Mahesha Kumar. Przez pół roku zgłębiałam Ajurwedę,  Zmieniłam swój styl odżywiania, spojrzałam na siebie bardziej czułym i świadomym okiem. Wróciłam do Europy nie tylko wyposażona w drogocenną wiedzę, ale także, dzięki ajurwedyjskim terapiom i zmianom w odżywianiu, zdrowsza oraz spokojniejsza.

∞  W latach 2010-2011 współpracowałam z krakowskim ówczesnym centrum ajurwedy Body Time’, a następnie podczas kilkuletniego pobytu w Londynie z ‘Marx Ayurveda oraz The Ayurvedic Clinic. Pogłębiałam swoją wiedzę na temat Ajurwedy m.in. w Ayurveda Pura i Ayurvedic Institute of Europe.

  Do Dharamsali wróciłam w 2015 roku. To był przełomowy rok! Podczas pobytu w Indiach ponownie podróżowałam po indyjskich Himalajach, by na dwa miesiące zaszyć się w ukochanej Dharamsali w celu zgłębienia tajników masażu Tybetańskiego i Reiki Tsering Lhadon, charyzmatyczna terapeutka, nie tylko nauczyła mnie techniki, ale również pokazała, jak kierować się intuicją podczas pracy z ciałem. 

 Po powrocie do Europy zamieszkałam z ukochanym w Warszawie, gdzie wkrótce, w 2016 roku,  przyszła na świat nasza córeczka

∞  W 2017 roku stworzyłam projekt Matrika, w ramach którego zapraszam na jogę , masaż i warsztaty kobiety w ciąży oraz mamy małych dzieci.  Czuję się spełniona pracując z niesamowitą i dynamiczną kobiecą energią, inspirując kobiety na każdym etapie ich życia. 

∞  Kolejne lata to kontynuacja zgłębiania Ajurwedy:  intensywne studia pod okiem dr Shivani Sood  (www.shivaniayurveda.com) , uczestnictwo w warsztatach i szkoleniach związanych z tematyką zdrowia kobiecego i Ajurwedy oraz studia Naturopatii w Międzynarodowej Akademii Medycyny Komplementarnej w Dąbrowie Górniczej.

∞ ♥ Zapraszam na konsultację ajurwedyjską, sesję jogi hormonalnej, masaż ♥ ∞