Joga Świadomej Ciąży

OBECNIE ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ ON-LINE. Informacje i zapisy: [email protected]

Korzyści płynące z Praktyki

Ciąża to czas zmian, transformacji, podróż w nieznane. Zmianom ulega funkcjonowanie wszystkich systemów w organizmie. Nic dziwnego, że Przyszła Mama może doświadczać wielu dolegliwości fizycznych, intensywniej odczuwać, poznać co to niepokój o przyszłość. Oto w Jej ciele rozwija się nowe życie. Malutka istotka, którą jeszcze trudno sobie wyobrazić, a która już dobitnie daje znać o sobie poprzez zmiany hormonalne, intensywne sny, nowe smaki. Joga stanowi dyscyplinę, która niezwykle efektywnie wspiera w tym wyjątkowym okresie. Regularna praktyka jogi umożliwia Przyszłej Mamie utrzymać zmieniające się ciało w dobrej kondycji, kontrolować, a nawet pozbyć się pobolewania pleców czy bioder, budować siłę i poprawiać elastyczność. Joga to jednak więcej niż tylko zestaw efektywnych, świetnie dobranych ćwiczeń. Joga jest niczym drogowskaz prowadzący do wewnętrznej siły i spokoju, do tej przestrzeni w środku, do naszej wewnętrznej gawry. Jeśli ją odnajdziemy w czasie porodu – poród naszego dziecka staje się ekscytującym wydarzeniem. Sama tego doświadczyłam.

Dołącz do jogicznego grona Przyszłych Mam! Razem będziemy zdobywać siłę, wsłuchiwać się w głos intuicji, ćwiczyć, nawiązywać więź z maleństwem. Poczujemy, jak wyjątkowy jest czas ciąży. Zapraszam Cię serdecznie!

Składowe zajęć

Zajęcia inspirowane są vinyasa jogą. Składają się z sekwencji ćwiczeń, pracy z oddechem, koncentracji, z elementami wizualizacji. Podczas praktyki stosujemy techniki zwiększające świadomość ciała. Ćwiczymy i medytujemy w bezpiecznej i przytulnej przestrzeni kobiecego kręgu.

Cel zajęć

Joga Świadomej Ciąży wzmacnia, wspiera, inspiruje oraz pomaga Przyszłym Mamom odkryć siłę oraz drzemiącą w nich intuicję. Celem zajęć jest wzmocnienie i zrelaksowanie ciała oraz umysłu, a także wspieranie Kobiet podczas ich wędrówki w macierzyństwo, umożliwienie im odnalezienia wewnętrznego spokoju i siły, kiedy wszystko wokół ulega zmianie. Joga Świadomej Ciąży balansuje emocje, wzmacnia ciało i umysł.

Joga pozwala złagodzić dyskomfort fizyczny związany ze zmieniającym się ciałem. Pomaga w przypadku bólu pleców i bioder, stawów czy skurczów mięśni. Regularna praktyka podnosi jakość snu, zapobiega gromadzeniu się wody w organizmie i utrzymuje Mamę w dobrej kondycji.

Zajęcia bezpośrednio przygotowują do porodu. Uczymy się pozycji, które pomagają Dzidziusiowi odbyć wędrówkę do kanału rodnego i na świat. Przygotowujemy się, jak sobie radzić ze strachem oraz wzmacniamy oddech tak, aby pozostał mocny i głęboki podczas wielkiego wydarzenia.

Cena: Joga Świadomej Ciąży 70zł / blok 4 zajęć. Nagrania są dostępne przez tydzień po spotkaniu na żywo.

 

Parę słów o moim jogicznym przygotowaniu

Jogę praktykuję od 2007 roku, kiedy po raz pierwszy odwiedziłam Indie. Z Mamami pracuję od 2014 roku.

Czuję się spełniona pracując z niesamowitą i dynamiczną kobiecą energią, inspirując kobiety na każdym etapie ich życia, szczególnie w okresie ciąży i macierzyństwa. Fascynuje mnie ciąża i poród jako przejście w inny wymiar naszego kobiecego doświadczenia, jako czas w życiu kobiety pełen wyzwań, ale także okazji do nawiązania więzi ze swoją kobiecą intuicją, siłą i kreatywnością.

Swoje jogiczne wykształcenie uzyskałam w Indiach oraz w Londynie. W 2010 roku odbyłam dwa kursy nauczycielskie w Indiach z zakresu jogi klasycznej oraz hatha jogi. Duży przełom w mojej praktyce oraz nauczaniu nastąpił w 2013 roku. Mieszkałam wówczas w Londynie, gdzie spotkałam inspirujących i drogich mi nauczycieli – Sivaroshana Sahathevana oraz terapeutkę i doulę Carolyn Cowan. W 2014 roku ukończyłam kurs “The Mother’s Journey” pod przewodnictwem charyzmatycznej Carolyn Cowan, uprawniający mnie do nauki Jogi Świadomej Ciąży oraz do prowadzenia zajęć postnatalnych. W tym samym roku odbyłam także kurs „Ayurveda and Pregnancy” w Ayurveda Pura Academy, również w Londynie. W 2016 roku ukończyłam szkolenie w Fundacji Rodzić po Ludzku  “Ćwiczenia fizyczne i oddechowe dla kobiet w ciąży z elementami fizjoterapii”, a w roku 2017 kurs „Aktywność fizyczna kobiet po porodzie” pod przewodnictwem mgr Joanny Kmieć – Nowakowskiej.

Jestem absolwentką Shivani Ayurveda Clinic, z którą pozostaję w kontakcie, szkoląc się, od 2010 roku.

Celem prowadzonych przeze mnie zajęć i warsztatów jest tworzenie przestrzeni, gdzie każda kobieta będzie w stanie doświadczyć siły i mocy, głębokiego relaksu oraz świadomości swojego ciała i rosnącego Maleństwa, które zastąpią strach oraz stres związane ze zmianą i niewiadomą.

Obecnie sama odbywam podróż w macierzyństwo. W sierpniu 2016 roku urodziłam córeczkę Dobrawę. Dzięki jodze i mocy świadomego oddechu poród stanowił dla mnie intensywne, ale piękne i transformujące przeżycie. Doświadczyłam ogromnej siły i miłości, dzięki którym, wraz z pomocą ukochanego oraz cudownych położnych, na świat przyszła moja córeczka.