W stronę światła – Ajurweda na obniżony nastrój

Okres jesieni i zimy stanowi dla wielu czas pogorszonego nastroju i tęsknoty za słońcem i lepszym poziomem witalności. Według Ajurwedy jesienno – zimowy spadek energii jest czymś naturalnym. Człowiek stanowi jedno z naturą, a ta zimą zapada w stan uśpienia. Jednak to, co nie jest naturalne, to drastyczne obniżenie nastroju, mocne wahania i ciągłe zmęczenie i zniechęcenie.
 
Zapraszam Cię do grupowego programu: “W stronę światła – Ajurweda na obniżony nastrój”, podczas którego, w zamkniętym Kręgu Kobiet, skupimy się na naszym samopoczuciu i naszej wibracji. Zgłębimy naturalne sposoby, zaczerpnięte z mądrości Ajurwedy i Jogi na obniżony nastrój, niepokój, na podniesienie poziomu energii, na poprawę jakości snu i samopoczucia, także w przypadku PMS i innych zaburzeń hormonalnych.*
 
Zaczynamy 12 października o 19:00 i będziemy spotykać się raz na dwa tygodnie, w środy, do 1 marca, kiedy dni znów staną się dłuższe. Spotkania będą się odbywać na Zoomie (około 1.5h), cześć merytoryczna i praktyka będą nagrywane (nasze rozmowy w kręgu odbędą się poza nagrywaniem). Stworzymy społeczność wspierających się i inspirujących wzajemnie Kobiet (także w zamkniętej grupie FB). Będziemy poznawać, zgłębiać i wcielać w życie (!) ajurwedyjskie i jogiczne sposoby na obniżony nastrój, poprawę jakości snu, pamięci i koncentracji. Wzmocnimy nasz trzon – będziemy docierać do tej części nas samych, która zagrzebana pod zmiennymi poruszeniami umysłu, jest czystą stabilnością.
 
Ajurweda traktuje człowieka i jego zdrowie bardzo holistycznie. Według naturalnej medycyny indyjskiej składamy się z ciała, umysłu i ducha i w przypadku zaburzeń nastroju i spadku energii, należy zadziałać na wszystkie nasze sfery. Poznamy m.in. pokarmy, przyprawy i zioła oraz praktykę oddechową i medytacyjną, które pomogą nam wzmocnić układ nerwowy, stabilizować nasze poczucie samej siebie, stawić czoła lękom, usuwać z ciała ślady chronicznego stresu i znajdować bezpieczne schronienie wewnątrz siebie, kiedy w umyśle panuje sztorm emocjonalny.
 
Zaczniemy od delikatnego detoksu, aby oczyścić jelita i układ nerwowy, obniżyć ewentualne stany zapalne jelit i zresetować jelitowy układ nerwowy, którego stan warunkuje nasze samopoczucie.
 
Poznamy naukę o doszach i sposoby na ich balansowanie. Zgłębimy odżywianie dla wzmocnienia układu nerwowego. Wspomogą nas zioła i przyprawy lecznicze oraz praktyka pranajamy i medytacji. O nasze hormony i PMS zadba sesja jogi hormonalnej.
 
Trochę teorii, dużo praktyki.
 
Narzędzia stabilizujące nasz nastrój i połączenie ze sobą:
– odżywianie
– łagodny detoks ciała i umysłu
– zioła i przyprawy
– pogłębianie więzi z ciałem
– pranajama
– medytacja
– joga hormonalna
– praktyka wdzięczności
– mantra
 
“Asato mā sad gamaya |
tamaso mā jyotir gamaya |
mrityormā amritam gamaya”
“Prowadź mnie z niebytu do stanu Bycia.
Prowadź mnie z ciemności do Światła.
Prowadź mnie ze śmierci do Nieśmiertelności.”
– praktyczna mądrość Jogi i Ajurwedy będą nas prowadzić tej jesieni i zimy, aby czas ten był dla nas transformujący.
 
Inwestycja: 770 zł
Warunkiem rezerwacji miejsca jest zapis mailowy i wpłata bezzwrotnego zadatku 250 zł na podany mailowo nr konta. Pozostałą kwotę można uiścić w jednej lub dwóch ratach.
 
 
 
* Wydarzenie ma charakter edukacyjny i nie zastępuje diagnostyki ani porady lekarskiej.
 
Prowadzenie: Justyna Szydło – jestem terapeutką Ajurwedy, nauczycielką jogi, naturopatką w trakcie szkolenia, członkinią Polskiego Stowarzyszenia Ajurwedy Prana. Na przestrzeni ponad 10 lat odbyłam wiele szkoleń z zakresu psychologii ajurwedyjskiej, Ajurwedy i depresji oraz wpływu zaburzeń hormonalnych na samopoczucie u m.in. dr Shivani Sood, dr Bhavny Dvivedi oraz dr Radhy Jindal.
Zapraszam!