Joga i ajurweda w ciąży, w porodzie i we wczesnym macierzyństwie

– cykl warsztatów dla przyszłych mam oraz dla kobiet przygotowujących się do macierzyństwa.

Zapraszam wszystkie zainteresowane świadomym przejściem przez macierzyństwo Mamy. Ciąża, poród, pojawienie się małej istotki w naszym życiu stanowią według jogi ogromną możliwość do samorozwoju: nasze wybory stają się bardziej świadome, rozpoznajemy konieczność efektywniejszej pracy z odczuwanymi negatywnymi emocjami, zmieniamy priorytety. W tym intensywnym procesie często potrzebujemy wsparcia. Joga i ajurweda takiego wsparcia udzielają, dysponując szeregiem efektywnych i uniwersalnych narzędzi, dzięki którym Matka dba o swoją psychofizyczną kondycję. Będziemy skupiać się na Kobiecie w procesie macierzyństwa.

Zapraszam na cykl 7 zamkniętych warsztatów dla Kobiet w ciąży oraz tych, które pragną się przygotować do ciąży. Poznamy podstawy ajurwedy i jogi w kontekście macierzyństwa: ciąży, porodu, połogu i wczesnego macierzyństwa.   

Każde spotkanie będzie się składać z praktyki jogi prenatalnej oraz z części warsztatowej.

Spotkanie 1 – Podstawy ajurwedy: główne koncepty, indywidualna konstytucja, ajurweda jako ścieżka samopoznania oraz świadomego macierzyństwa

Spotkanie 2 – Balansowanie dolegliwości psychofizycznych w ciąży z ajurwedą i jogą. Wstęp do psychologii ajurwedyjskiej (w kontekście mamy i malucha).

Spotkanie 3 i 4 – Joga na poród i połóg: pozycje, oddech, afirmacje, wizualizacje, naturalne jogiczne sposoby na stymulowanie wydzielania się oksytocyny, redefinicja bólu, poczucie sprawczości, aktywny poród, świadoma cesarka.

Spotkanie 5 – Połóg: Kobieta w połogu; odżywianie, zioła i oleje w połogu, otulanie poporodowe Matki, medytacja i praktyka jogi w połogu.

Spotkanie 6 i 7 – Wczesne macierzyństwo z jogą i ajurwedą: zasady bezpiecznej praktyki jogi, konstytucja dzidziusia, świadome macierzyństwo, radzenie sobie z intensywnością macierzyństwa, balansowanie układu nerwowego, nauka automasażu twarzy i regenerujących punktów akupresury, wykonanie ziołowego stempla do kąpieli / masażu

KIEDY: czwartki 10:30 – 13:00 (7 spotkań), start: 23 lub 30 stycznia (kiedy zbierze się grupa)

GDZIE: AnyaYoga, Żoiborz, ul. Krasińskiego 35A http://anyayoga.pl/

KOSZT: 650zł (w cenie: praktyka jogi, warsztat praktyczny, materiały, poczęstunek, herbata, zniżka na regularne wtorkowe zajęcia jogi Świadomej Ciąży). 

ZAPISY: [email protected]. Miejsce gwarantuje wpłata zaliczki w wysokości 250zł (gotówką lub przelewem).

ZAPRASZAM! 🙂