Ajurweda i Joga Hormonalna dla Kobiet – zdrowy cykl miesiączkowy

 
 
Ajurweda i Joga Hormonalna dla Kobiet – zdrowy cykl miesiączkowy
SOBOTA, 25 CZERWCA 2022 O 10:30 – 17:00
 
Każda z nas podlega rytmowi miesięcznego cyklu, a jednak nie zawsze rozumiemy procesy, jakie zachodzą w poszczególnych jego fazach i jak one oddziałują na nas. Podczas warsztatu przyjrzymy się (holistycznym okiem ajurwedy) na fizjologię i energetykę naszego cyklu.
 
Wnikniemy w nasz cykl, w esencję naszej kobiecości, ruszymy fizyczne i energetyczne zastoje ciała i umysłu.
 
DLA KOGO?
Niezależnie od tego czy jesteś zainteresowana profilaktyką i
zachowaniem zdrowego cyklu miesiączkowego, czy doświadczasz zaburzeń w jego obszarze – ten bardzo praktyczny warsztat jest dla Ciebie!
 
Jeśli doświadczasz zaburzeń cyklu miesiączkowego, takich jak np.: brak okresu, nieregularne, bolesne, skąpe i intensywne miesiączki, PMS, spadek libido, problemy z jelitami, ze snem, spadek energii, zmęczenie, ciągła irytacja, migreny, wczesna menopauza, problemy ze skórą, jeżeli borykasz się ze słabą reakcją na stres – zapraszam Cię!
 
Podczas warsztatu poznamy naturalne, ajurwedyjskie i jogiczne sposoby na uzdrowienie swojego cyklu, utrzymanie zdrowia w obszarze hormonów i podniesienie poziomu energii. Zgłębimy odżywianie, zioła, jogę i ćwiczenia oddechowe harmonizujące gospodarkę hormonalną, poznamy elementy pracy z emocjami i sposoby na wzmocnienie reakcji na stres. Poznamy holistyczną moc ajurwedy i jogi, które regenerują nasze ciało, umysł i ducha.
 
CEL WARSZTATU:
Celem warsztatu jest poznanie konkretnych sposobów na to, aby utrzymać zdrowy cykl, wynieść jak najwięcej korzyści z zespolenia się z jego fazami oraz w przypadku zaburzeń, poznać metody regeneracji hormonalnej i poprawy samopoczucia.
Celem jest poznanie transformującej wiedzy i wyniesienie konkretnych narzędzi do indywidualnej pracy w domu.
 
ZAPRASZAM NA TRANSFORMUJĄCĄ DAWKĘ WIEDZY I DUŻO PRAKTYKI!
 
 
PLAN SPOTKANIA:
Część 1: AJURWEDA NA CYKL MIESIĄCZKOWY:
 
* żywioły, dosze i układ hormonalny – podstawowe koncepty ajurwedy w pigułce. Określamy swoją konstytucję ajurwedyjską – praktyka
* fizjologia cyklu miesiączkowego – jak to działa?
* korzyści płynące ze zdrowego cyklu – nie tylko płodność
* cykl i miesiączka – holistyczna perspektywa Ajurwedy. Metafora pór roku. Dosze a cykl
* miesiączka – fizyczny i mentalny detoks. Pierwszy dzień cyklu – nowy początek i odrodzenie, intencje
* odżywianie, zioła, przyprawy, styl życia, medytacja, pranajama na zdrowy cykl oraz w przypadku zaburzeń cyklu miesiączkowego: przyczyny zaburzeń według Ajurwedy i sposoby na regenerację w oparciu o Ajurwedę i Jogę
* zdrowy cykl miesiączkowy a umysł – wpływ stresu i emocji na zaburzenia miesiączkowe – perspektywa psychologii ajurwedyjskiej (sattwa, radżas, tamas). Sprawdzamy poziom sattwy w naszym życiu (wewnętrznej spójności), sposoby na jej zwiększenie
* styl życia, medytacja, pranajama na poszczególne fazy cyklu. Praktyka. Zestrojenie się z cyklem. Regulowanie cyklu
 
 
Część 2: JOGA HORMONALNA NA ZDROWY CYKL MIESIĄCZKOWY : PRAKTYKA!
 
Nauka sekwencji jogi hormonalnej na utrzymanie zdrowego cyklu lub na jego uzdrowienie, na wzmocnienie reakcji na stres, pogłębienie relacji z samą sobą, w tym:
* wstęp do jogi hormonalnej – charakterystyka metody
* nauka sekwencji w połączeniu z pranajamą (ćwiczeniami oddechowymi), praca z mięśniami dna miednicy, joga nidra (głęboki uzdrawiający relaks).
* Nauka sekwencji, którą po spotkaniu uczestniczki będą mogły samodzielnie wykonywać w domu, by poczuć efekt jogi hormonalnej na sobie!
 
Joga Hormonalna stanowi metodę, która bezpośrednio oddziałuje na gruczoły wydzielania wewnętrznego (jajniki, tarczyca, przysadka mózgowa, trzustka, nadnercza, grasica). Rezultatem regularnej praktyki jest utrzymanie zdrowia w obszarze hormonów, a w przypadku zaburzeń hormonalnych – wsparcie w procesie powrotu do równowagi i zdrowia.
Joga Hormonalna stanowi dynamiczną praktykę w ramach której wykonujemy sekwencje ćwiczeń, pranajamę (techniki oddechowe), pracę w obszarze mięśni dna miednicy. Kluczowa jest nasza uważność ugruntowana w ciele oraz świadomość i intencja wspomagające regenerację. Sesja kończy się joga nidrą – głębokim uzdrawiającym relaksem.
Więcej na temat jogi hormonalnej: https://www.matrika.pl/joga-hormonalna/
 
W trakcie warsztatu przewidziana jest przerwa na obiad: 13:00 – 13:45.
 
 
 
INWESTYCJA: 290 zł.
Ilość osób ograniczona – 12 miejsc.
Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie opłaty za warsztat na wskazany numer konta po wcześniejszym zapisie mailowym: [email protected]
 
 
Zapraszam:)