Ajurweda dla Kobiet

AJURWEDA DLA KOBIET

7 marca 2020, godz.: 15:00-19:00, AnyaYoga, ul. Krasińskiego 35A, Żoliborz , www.anyayoga.pl

na WARSZTAT zapraszam wszystkie zainteresowane Panie niezależnie od tego, czy będzie to ich pierwsze, czy kolejne spotkanie z ajurwedą.

O AJURWEDZIE

Ajurweda (ajur = ‘życie’, weda = ‘wiedza’) wywodzi się z Indii i stanowi spójny system obejmujący medycynę naturalną oraz filozofię i styl życia. Według głównych założeń ajurwedy człowiek stanowi istotę złożoną z ciała, umysłu i ducha, a warunkiem niezbędnym do utrzymania zdrowia jest równowaga wszystkich tych trzech aspektów naszej natury. Ajurweda, w procesie profilaktyki oraz leczenia stosuje: indywidualnie dobraną dietę, zioła, terapie naturalne, jogę, psychologię ajurwedyjską. 

Ajurweda, choć powstała w starożytnych Indiach, jest systemem niezwykle uniwersalnym. Postrzega jednostkę ludzką jako wyjątkową i niepowtarzalną, a ajurwedyjskie metody profilaktyki i leczenia są indywidualnie dobierane do unikalnego typu konstytucyjnego danej osoby. Ajurweda to także styl życia oparty na samoświadomości, umiejętnym wyborze m.in. pokarmów, ziół, technik relaksacyjnych w celu utrzymania zdrowia psychofizycznego i efektywniejszego realizowania swojego potencjału.  

DO KOGO KIEROWANY JEST WARSZTAT?

Na warsztat zapraszam wszystkie Kobiety, które pragną zrozumieć swoją  psychofizyczną naturę przez pryzmat ajurwedy, chcą poznać naturalne, wspierające kobiecość sposoby na zdrowe i świadome życie oraz szukają inspiracji do pełniejszego, szczęśliwszego życia. 

W PROGRAMIE:

  • główne założenia ajurwedy: teoria pięciu żywiołów i trzech dosz (Vata, Pitta, Kapha), indywidualna konstytucja psychofizyczna 
  • kobieta w ajurwedzie – poszczególne stadia życia kobiety (cykl, ciąża, macierzyństwo, okres przekwitania) 
  • rola układu nerwowego w powstawaniu dolegliwości. Choroby autoimmunologiczne z perspektywy ajurwedy
  • zasady odżywiania dla poszczególnych typów konstytucyjnych z uwzględnieniem pokarmów szczególnie korzystnych dla kobiet, m.in: w przypadku problemów z układem nerwowym, trawiennym, hormonalnym, moczowym
  • ajurwedyjskie zioła i przyprawy dla kobiet wspomagające zdrowie
  • techniki relaksacyjne dla kobiet: nauka automasażu twarzy i wybranych ćwiczeń oddechowych
  • zwiększenie samoświadomości, lepsze zrozumienie swojej natury oraz tego, które pokarmy, zioła, terapie i techniki będą stanowić  najlepszy indywidualny wybór.   

Serdecznie zapraszam!

KIEDY: 7 marca 2020, godz.: 15:00-19:00 

GDZIE: AnyaYoga, ul. Krasińskiego 35A, Żoliborz , www.anyayoga.pl

iNWESTYCJA: 180 zł 

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 90 zł (numer konta zostanie podany drogą mailową). Proszę o wcześniejszy kontakt w celu potwierdzenia wolnego miejsca[email protected]

O PROWADZĄCEJ:

Nazywam się Justyna Szydło. Jestem konsultantką i terapeutką ajurwedy, nauczycielką jogi. Wykonuję masaże ajurwedyjskie, masaż tybetański ‘Kunye’ oraz masaż prenatalny. Ajurweda stała się moim sposobem na lepsze zrozumienie świata, ludzi oraz głębsze poznanie samej siebie. 

Moja przygoda z ajurwedą rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy podczas pobytu w Indiach zgłębiałam tajniki najstarszej naturalnej medycyny na świecie. W klinice Shivani Ayurveda, położonej w himalajskiej Dharamsali, uzyskałam dyplom z zakresu masaży ajurwedyjskich oraz odżywiania i diagnostyki ajurwedyjskiej. Posiadłszy sztukę wykonywania uzdrawiającego masażu, wróciłam do Europy nie tylko wyposażona w drogocenną wiedzę, ale także, dzięki ajurwedyjskim terapiom i diecie, zdrowsza oraz spokojniejsza. 

Po powrocie do Polski uzyskałam dyplom masażu i akupresury w Ośrodku Edukacyjnym ‘Zdrowie i Uroda’ w Krakowie oraz współpracowałam z krakowskim centrum ajurwedy ‘Body Time’, a w późniejszym czasie między innymi z ‘Marx Ayurveda’ oraz ‘The Ayurvedic Clinic’ w Londynie. 

Moją pasją jest inspirowanie i wspieranie kobiet poprzez ajurwedę, jogę oraz masaż. Czuję się spełniona pracując z niesamowitą i dynamiczną kobiecą energią, inspirując kobiety na każdym etapie ich życia, szczególnie w okresie ciąży i macierzyństwa. Jestem mamą 3 letniej Dobrawy. 

Obecnie kontynuuję zgłębianie Ajurwedy u mojej głównej nauczycielki, dr Shivani Sood z Shivani Ayurveda (www.shivaniayurveda.com).

Justyna Szydło  

www.matrika.pl