Oświecony Poród

Oświecony Poród – warsztat dla Kobiet w ciąży

16 lipca 2018, godz. 10:30 – 13:00, AnyaYoga, Żoliborz

Celem warsztatu jest przygotowanie Przyszłych Mam do porodu tak, by stanowił on pozytywne, transformujące i wzmacniające doświadczenie. Zasiądziemy w Kręgu Przyszłych Matek, by poznać pozycje, medytacje, techniki oddechowe i wizualizacje, które pomagają radzić sobie z intensywnością doznań oraz ułatwiają Maleństwu przebycie drogi przez kanał rodny w ramiona Mamy.

Zapraszamy wszystkie Przyszłe Mamy, także te, dla których będzie to pierwsze spotkanie z jogą.

Plan Spotkania:

Praca z lękiem – w niektórych cywilizacjach starożytnego świata Rodząca traktowana była na równi z wojownikami. Uważano, że cechuje Ją podobna siła, odwaga i bohaterstwo. Sięgniemy do tego archetypu Kobiety – Wojowniczki. Nawiążemy do konkretnych technik oddechowych oraz wizualizacji, by rozbudzać w sobie swiadomość ciała oraz poczucie własnej siły i sprawczości. Będziemy wzmacniać umysł – bo choć nie mamy wpływu na przebieg porodu czy intensywność skurczy, możemy kontrolować naszą reakcję na ból czy nieoczekiwane. Odbędziemy ceremonię uwalniania się od lęku.

Dowiemy się, jak naturalnie wspomóc  uwalnianie się hormonów, które znieczulają i ułatwiają poród. Powiemy o roli wody w porodzie.

Poznamy i przećwiczymy pozycje ułatwiające Dziecku odbycie jego drogi w ramiona Mamy.

Nauczę Was tradycyjnej jogicznej medytacji z mantrą Adi Shakti, która wzmacniała i wspomagała nie tylko mnie podczas porodu mojej córeczki, ale także wiele kobiet przed nami.

Poznamy wizualizację pomagającą radzić sobie ze strachem i przytłoczeniem przez silne doznania porodowe.

Dowiemy się, jakie naturalne specyfiki mogą nam się przydać podczas Wielkiego Wydarzenia (olejek do masazu, olejki eteryczne, herbaty ziołowe).

Koszt –  70zł

Zapraszam serdecznie! 

Obowiązują zapisy: info@matrika.pl, tel. 690 249 172.